Siin on mõned nõuanded, mida tasuks arvestada pilliga ümberkäimisel.

  • Ära kunagi jäta kitarri liiga niiskesse kohta pikemaks ajaks. Kui see on siiski juhtunud, siis ära vii pilli kohe sealt liiga kuiva ja sooja ruumi. Harjuta ta aeglaselt kuivaga, vältimaks pragusid.
  • Kui kitarr on olnud kaua aega külmas, siis tuppa tulles ära võta teda kohe kotist või kohvrist välja. Las ta soojeneb aeglaselt mõne tunni kotis või kohvris kõigepealt jahedamas ruumis. Sedasi toimides pole vaja karta kondents-niiskust pilli pinnale.
  • Kui vahetad keeli, tasub ka kitarri puhastada. Lakitud pinnad puhasta kergelt veega niisutatud lapiga ja siis kuivaga. Head puhastusvahendid on arvuti monitori puhastus lapid, mis ei jäta laki peale jälgi. Lakkimata sõrmlaua võid ka puhastada Unit lahustiga ja pärast teha õlitamine. Õli ära pane palju ja lase see imbuda mõni tund puidusse ning ülejääk hõõru kuiva lapiga ära. Lakitud sõrmlaudu ei tasu hooldada mitte mingite vahenditega, peale lakibensiiniga kergelt immutatud arvutipuhastus lappidega.
  • Kindlasti ära kasuta pilli puhastamisel atsetooni, nitrolahustit ega ka piiritust, sest need võivad mõnede lakisortidega või plastikust osadega reageerida ja nii võid laki ära rikkuda.
  • Ole ettevaatlik, kui hakkad pingutama kitarri kaela kruvi. Kasuta õiget võtit, et mitte ära rikkuda võtme auku.
  • Kitarr on ümarate vormidega ja kui ta asetada lihtsalt kuskile seina või laua najale seisma, kipub libisema ja kukkuma; seepärast  kasuta kitarri alust – hoidjat või aseta ta pikali, kõige parem kohvrisse. Võib asetada ka nurka püsti selliselt, nii et tal pole võimalik libiseda.
  • Kui jätad kitarri kauaks ajaks seisma ja tahad keeled lõdvaks lasta, soovitan ka kaela varras järgi lasta, sest muidu võib varda pinge pikapeale kaela kõveraks keerata. Samas ei pea ka kartma jätta kitarri keelte pinge all seisma, kui varras on piisavalt pingutatud. See ongi kitarri normaalne olukord.
  • Veel üks väike, aga tähtis detail. Lõika alati vasaku käe küüned võimalikult lühikeseks (paremakäelistele), sest küüned söövad sõrmlaua sisse pikapeale sügavad ja koledad vaod. Ka mängu tehnilise külje pealt on parem keeli alla vajutada lühikeste küüntega. Ja veel: pese alati enne mängimist vee ja seebiga käsi, sest higi ja mustus lühendavad tunduvalt keelte eluiga ja pill määrdub kiiresti.