Uued Pillid

Ehitan tellija soovi ja maitse järgi uusi  kitarre klassikalisest kitarrist kuni elektrikitarrini. Tavaliselt ehitan oma materjalist aga sobib ka tellija materjal, kui see on piisavalt kvaliteetne. Kuna poed on täis odavaid ja kalleid keskpäraseid pille, siis valmistan ainult kõrge kvaliteediga meistripille. Tulemuse saavutan tänu väga pikale kogemusele puiduga tegelemisel. Ehitamisel järgin eesmärki, et pilli eluiga on pikk.

Materjalidena kasutan valitud ja kvaliteetseid puiduliike. Puu on korralikult loomulikul teel kuivatatud ja kuni kolmkümmend aastat vana, mis tagab, et pill kõlab ka ilma sisse mängimata juba hästi ja pole karta pilli deformeerumist.

Elektripillidel kasutan parimat maailmas toodetavat elektroonikat ja raudvara. Pööran suurt tähelepanu kitarri häälestumisele, sest minu meelest on mittehäälestuva pilli valmistamine mõttetu. Pillid reguleerin optimaalse kõla ja mängumugavuse peale. Püüan teha ka võimalikult ergonoomilisi pille, mis aitab, et proffessionaalsed muusikud, kes peavad tihti palju tunde järjest mängima, ei väsi kergesti ära. Püüan teha võimalikult kergeid instrumente, kuna reeglina need kõlavad ka paremini kui rasked pillid ja lubavad mugavamaid settinguid. Valin välja spetsiaalselt materjalid, mis omavahel sobivad ja annavad hea lõpptulemuse.

Ehitamisel mitte ainult ei kopeeri olemasolevaid malle ja mudeleid, vaid leiutan ka uusi ja omapäraseid. Arvestan tellija soovidega ja annan omapoolseid soovitusi.

Oma edu pandiks pean head puidu tunnetamist, korrektsust ja rahulikku tööstiili. Seetõttu tuleb varuda ka aega.

Galeriis on mõned tööd ka näha.